دات نت نیوک

شورای نظارت و هماهنگی سما استان آذربایجان شرقی

سیستم هوشمند مدارس

دارای امکان مونیتورینگ سرویس مدارس

دانشکده های سما استان

مهارت آموزی

کارگاه های مجهز

اساتید مجرب

کتابخانه و سلف سرویس

آموزش نوین و بروز

مدارس سما استان آذربایجان شرقی

ویژگی ها و امکانات موجود در مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی

 
 • معرفی کارکنان

   

  در این بخش به معرفی کارکنان سما استان آذربایجان شرقی خواهیم پرداخت

 • گالری تصاویر

   

  گالری تصاویر رویدادهای آموزشکده ها و مدارس سما استان آذربایجان شرقی

 • اخبار واحدها

   

  آخرین اخبار و رویدادهای سما استان آذربایجان شرقی

 • ارتباط با دبیر استان

   

  ارتباط با دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان آذربایجان شرقی

 

اخبار و اطلاعیه ها

برگزاری مراسم تودیع و معارفه معاونت سما تبریز و دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان آذربایجان شرقی

یکشنبه, 20 خرداد,1397/Categories: اخـبار واحـدها, شورای سیاست گذاری استان

Rate this article:
5.0

مراسم تودیع و معارفه معاونت سما تبریز و دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان آذربایجان شرقی در روز شنبه مورخ 97/3/19 در سالن اجتماعات آموزشکده سما تبریز برگزار گردید. این مراسم با حضور دکتر جوانپور ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، دکتر حسن زاده معاون سابق سما تبریز و دکتر نریمانی سرپرست معاونت سما تبریز، اعضای محترم هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی استان، روسای آموزشکده ها، مدیران مدارس و جمعی از همکاران سما برگزار گردید.
در آغاز این مراسم دکتر عزیز جوانپور ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با اشاره به ایام پرفیض ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران محترم در این ماه، همکاران محترم را به استفاده از ایام باقی مانده جهت بهره مندی از این فیوضات فرا خواندند.
ایشان با اشاره به رهنمودهای دکتر ولایتی ریاست محترم هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و سیاست های ابلاغی در خصوص توسعه سما، توجه ویژه به مجموعه سما بخصوص توسعه مدارس را یکی از اولویت های ویژه دانشگاه آزاد اسلامی دانستند و خواستار جدیت کلیه مسئولین مربوطه در سما و تغییر رویکرد در این خصوص شدند و با اشاره به توانمندی دانشگاه آزاد اسلامی خواستار برند سازی مجموعه سما استان شدند. ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مقوله رشد و توسعه دانشگاه اضافه کردند رشد و توسعه دانشگاه را باید از مدرسه شروع کنیم و برای توسعه آموزش عالی باید توجه ویژه ای به مدرسه داشته باشیم. ایشان کمبود دانشجو را یکی از مشکلات جدی دانشگاه آزاد اسلامی دانستند و با اشاره به فرسوده بودن برخی از مدارس دولتی، کمبود معلم در این مدارس و همچنین افزایش دانش آموز در سطح جامعه در مقطع فعلی را به عنوان نشان دهنده نیاز به یک برنامه ریزی منظم و منسجم جهت ورود به این عرصه دانستند و با اشاره به وجود ساختمانهای خالی در سطح دانشگاه، و خالی بودن تعدادی از کرسی های دانشگاه و همچنین عدم تکمیل ساعات تدریس موظفی برخی از اعضای هیات علمی به عنوان فرصتی برای تقویت مدارس سما دانستند.
دکتر جوانپور با اشاره به مشکلات موجود در حوزه فرهنگی و با اشاره به اینکه در طی سالیان گذشته از آموزش عمومی غفلت کرده ایم افزودند: اکنون سما به عنوان بهترین فرصت جهت ورود جدی به این حوزه می باشد و انتظارات از آقای دکتر نریمانی جهت ورود به این حوزه زیاد است وی با اشاره به زمینه های فراهم شده و پتانسیل های بالقوه دانشگاه خواستار اهتمام ویژه به مقوله مهارت آموزی و مهارت ورزی شدند و مسئولیت خطیر دانشگاه آزاد اسلامی را نیز در این خصوص خاطر نشان کردند.ایشان در پایان سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از زحمات چندین ساله آقای دکتر حسن زاده و همکاران سمایی برای ایشان آرزوی توفیق الهی کردند و برای آقای دکتر نریمانی در سمت جدید آرزوی موفقیت کردند.
سخنران دیگر این مراسم حجت الاسلام و المسلمین خلیلی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی بود. ایشان در بخش اول سخنان خود ضمن برشمردن فضائل ماه مبارک رمضان و فرصت بدست آمده برای عبادت خالق اشاره کردند و از حسن انتخاب دکتر جوانپور به سبب انتخاب دکتر نریمانی در این زمینه تشکر و از زحمات آقای دکتر حسن زاده نیز تجلیل کردند ایشان دکتر نریمانی را دارای شخصیت ساخته شده در دانشگاه و شخصی پرکار و پرتلاش و صاحب فکر دانستند و خبر از ارائه پیوست فرهنگی برای مدارس در آینده نزدیک دادند.
در ادامه دکتر شهریار حسن زاده ضمن تشکر از کلیه همکاران و تبریک انتصاب دکتر نریمانی به سمت معاونت سما تبریز به تشریح اقدامات خود در سما پرداختند و سه هدف مهم را برشمردند که توسعه سما، ایجاد آرامش و ثبات در بخش های مختلف و مدیریت منابع مالی را به عنوان مهمترین این اهداف برشمردند و از محدودیت فیزیکی نیز به عنوان مشکلی اساسی در سما تبریز نام بردند.
در انتها دکتر محمد نریمانی سرپرست معاونت سما تبریز ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران در ماه مهمانی خدا و عرض تبریک پیشاپیش عید سعید فطر، بر الامی شدن ممدارس و آموزشکده ها همراه با توسعه علمی تاکید کردند و از معاونت پرورشی مدارس نیز که به سان معاونت فرهنگی در راستای این اصل حرکت می نماید نام بردند.
در پایان این مراسم نیز تفاهم نامه همکاری فی مابین دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و معاونت سما تبریز در خصوص جذب دانش آموز منعقد و به امضا طرفین رسید.

Number of views (219)/Comments (0)

Tags: